Obecnie poszukuję osoby, która by przejęła stronę po mnie i dalej ją rozwijała. Zainteresowanych proszę o kontakt

 

Wizualizacja do wyobrażanie sobie sytuacji zdarzeń, które mogą nastąpić, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Wyobrażanie nie tylko w formie myśli i uczuć, ale obrazów. Marzenia w którym wyobrażamy siebie w jakieś roli i widzimy jak osiągamy to o czym marzymy, jest najlepsza formą wizualizacji. Trzeba jednak pamiętać, że działo to w obydwie strony, dlatego pesymiści widzący świat w ciemnych kolorach, rzadko są szczęśliwi i osiągają swoje cele. Do tej techniki zawsze należy podchodzić w czasie relaksu i rozluźnienia, tak aby obrazy jak najgłębiej przenikły do naszej podświadomości. Wyobrażaj zdarzenie tak jakby miały miejsce, a nie tak jakby dopiero miały nastąpić. Do przekształcanych myśli w obrazy dodawaj uczucia, które chcesz odczuwać, czyli radość, szczęście, spokój, miłość. Technikę ta można stosować do osiągnięcia konkretnych celów krótkoterminowych, jak i długoterminowych celów i pragnień.

Wizualizację możesz stosować w problemach ze zdrowiem. Wyobrażaj sobie, jak najbardziej realnie moment swego wyzdrowienia i powrotu. W marzeniu tym muszą występować realne uczucia jak radość, ulga. W swoich wizualizacjach bądźcie pewni owych zdarzeń, nie myślcie chciałbym, czy chciałabym, ale osiągnąłem, zrobiłam to, udało mi się. Pamiętajcie marzenia napędzają naszą podświadomość do działania

Jeden ze słynnych przykładów działanie wizualizacji jest myślenie o niebieskim piórze. Konsekwencją wrycia w podświadomość owego pióra ma poskutkować pojawieniem się go w jakiś sposób w świcie rzeczywistym. Oczywiście to tylko przykład, a obrany przedmiot lub sytuacja do treningu wizualnego może być inna. Najlepiej abyś każdy swoje działanie, począwszy od drobnych spraw, a skończywszy na najważniejszych popierał(a) treningiem wizualnym i pozytywnym myśleniem, a ono ziści się w świcie rzeczywistym.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież